Ринок машин з США з дизельним двигуном традиційно дуже невеликий, всього близько 3% від всіх проданих в Америці машин. В Європі ця цифра сягає близько 50%. Чим це можна пояснити?
У дизельних двигунів є кілька позитивних сторін.
У порівнянні з бензиновими двигунами, в вихлопних газах дизельного двигуна, як правило, менше окису вуглецю.
Дизельний двигун також на 20-40% економічніший в порівнянні з бензиновим і відрізняється більш потужною тяговою здатністю.
Деякі автомобілі із США з дизельним двигуном можуть проїхати близько 1000 кілометрів без додаткової заправки. Для багатьох людей це дуже цінно.
З іншого боку, автомобілі з США з дизельними двигунами коштують дорожче, і в їх викидах міститься більше оксидів азоту, які негативно впливають на здоров’я людини, а також викликають смог. Саме дизельні двигуни вважаються головною причиною забруднення повітря, наприклад, в Парижі.
Є й інші фактори непопулярності дизельних машин в Америці, як, наприклад, широко поширене переконання, що дизельне паливо просто брудне.
Так чому ж дизельні авто не дуже популярні за океаном?
Все просто: американці надзвичайно консервативні при виборі автомобіля. Експлуатація атмосферного двигуна з розподіленим уприскуванням істотно дешевше, ніж турбованого з безпосереднім уприскуванням. Дизелі в більшості випадків оснащуються більш складною системою надуву, а система відводу відпрацьованих газів обтяжена обов’язковим NOx-каталізатором, що зменшує викиди оксидів азоту в атмосферу.
Але Європа вже також поступово відмовляється від дизельних двигунів.
Та й розмитнювати їх коштує дорожче, ніж той самий безнзиновий автомобіль або на газу.



